W rozegranym meczu sparingowym w sobotę (11.02) Zagłębie Lubin pokonało Chrobrego Głogów 2:0(0:0).

Kontrolne spotkanie odbyło się po odwołaniu pierwszego spotkania w Lotto Ekstraklasie w którym Zagłębie Lubin miało zmierzyć się z Górnikiem Łęczna. Na płycie bocznego boiska grali zawodnicy Zagłębia, którzy rzadko pojawiają się na ekstraklasowej murawie.

Spotkanie rozpoczął zespół Chrobrego Głogów, ale to Zagłębie bardziej atakowało bramkę gości a w 6 minucie Jakub Tosik oddał celny strzał, ale Sławomir Janicki przerzucił futbolówkę nad bramką. Dwie minuty później Zagłębie miało kolejną szansę na otwarcie wyniku spotkania, ale i tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper gości.
Ale nie tylko miedziowi atakowali. Zespół Chrobrego, także szukał okazji do umieszczenia piłki w siatce. W 12 minucie Łukasz Szczepaniak zbyt lekko kopnął piłkę do bramki, co nie zaskoczyło bramkarza Martina Polačka.
Ostatecznie do końca pierwszej połowy nadal był bezbramkowy remis

W drużynie Chrobrego doszło do kilku zmian w przerwie:  Antoni Gospodinov za Sławomira Janickiego, Serhij Napołow za karola Danielaka, Sebastian Bonecki za Macieja Konę.

W drugiej połowie można było zauważyć przewagę Zagłębia Lubin nad pierwszoligowym Chrobrym. Jednak tak przewaga nie przynosiła rezultatów w postaci bramek, aż do 66 minuty, kiedy to Łukasz Piątek po podaniu od Jana Vlasko, umieścił z 3 metrów piłkę w bramce przyjezdnych.
Mimo kontrataków Chrobry, nie był na tyle skuteczny, aby zaskoczyć lubińskiego bramkarza.
Przed końcowym gwizdkiem, celnym strzałem z woleja popisał się za to Adrian Rakowski i ostatecznie Zagłębie wygrało z Chrobrym 2:0.

ZAGŁĘBIE LUBIN 2:0 CHROBRY GŁOGÓW

bramki: Łukasz Piątek 67, Adrian Rakowski 90

Zagłębie Lubin: 1. Martin Polaček – 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra, 4. Aleksandar Todorovski – 14. Łukasz Janoszka (46 Ján Vlasko), 24. Jakub Tosik (46 Filip Jagiełło), 17. Adrian Rakowski, 18. Filip Starzyński (46 Łukasz Piątek), 7. Krzysztof Janus (46 Arkadiusz Woźniak) – 13. Martin Nešpor (46 Adam Buksa).

Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki (46 Anatoli Gospodinow) – 18. Michał Ilków-Gołąb (80 Tomasz Serweta), 3. Michał Michalec (30 Seweryn Michalski), 19. Mateusz Wieteska (60, 3. Michał Michalec), 30. Ariel Wawszczyk (60 Karol Hodowany) – 8. Karol Danielak (46 Serhij Napołow), 96. Maciej Kona (46 Sebastian Bonecki), 10. Marcel Gąsior (55 Michał Borecki), 89. Mateusz Machaj (70, 8. Karol Danielak), 2. Łukasz Szczepaniak – 11. Paweł Wojciechowski.