Gmina Kotla otrzymała ponad 40 tys. zł z Fundacji KGHM na wyjazdy dzieci na basen do Głogowa. Dwugodzinna wodna rekreacja zaplanowana jest jeden raz w miesiącu.

We wrześniu rozpoczęły się wyjazdy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli na basen. Akcja ta prowadzona jest w ramach kolejnej edycji projektu „Wodna rekreacja szansą na poprawę zdrowia dzieci z terenu Gminy Kotla” w roku szkolnym 2017/2018. Na zorganizowanie zajęć na basenie oraz transport grup pozyskano z Fundacji KGHM Polska Miedź darowiznę w kwocie 43 tys. zł. Projektem objęto uczniów klas I-VII i utworzono 9 grup wyjazdowych. Każda grupa będzie uczestniczyła w dwugodzinnych zajęciach na basenie jeden raz w miesiącu w okresie wrzesień-październik 2017 r. i marzec-maj 2018 r.

-W ramach dwugodzinnych zajęć uczniowie mają zapewnioną jedną godzinę zajęć z instruktorem nauki pływania i jedną godzinę spędzają na zabawach swobodnych– wyjaśnia Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.

Zajęci odbywają się na pływalni Chrobry Głogów. Projekt realizowany jest po raz siódmy dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Zdjęcie: UG Kotla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here