Uczniowie klas I-III ze szkoły podstawowej w Kotli będą uczyły się pływać na głogowskim basenie. Za 10 godzin zajęć zapłaci Federacja Sportu.

Ruszyła kolejna edycja projektu pn. „Umiem pływać”, którego celem jest nauka pływania dla dzieci klas I-III. Urząd Gminy w Kotli pozyskał środki na zorganizowanie bezpłatnych lekcji na basenie dla grupy 15 uczniów. Wezmą oni udział w 10 bezpłatnych zajęciach nauki pływania. Jest to możliwe dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Kotla a Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu. Dwugodzinne zajęcia już się rozpoczęły na pływalni Chrobry Głogów, a opiekę podczas wyjazdów sprawują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.
-Jest to już czwarta edycja tego projektu. Kolejne dzieci nauczą się pływać pod okiem instruktorów. Dzięki temu będą bezpieczniejsze choćby podczas letniego wypoczynku– mówi Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.

W ramach zawartego porozumienia Gmina Kotla zapewnia opiekę nad uczestnikami w trakcie transportu, a także częściowo partycypuje w kosztach organizacji zajęć nauki pływania.

Zdjęcie: UG Kotla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here