Uczniowie szkoły podstawowej w Kotli przygotowują się do międzyszkolnej olimpiady. Sportowej. Wezmą w niej udział także polskie gwiazdy sportu.

5 października piętnastu młodych sportowców – lekkoatletów z Gminy Kotla i polscy mistrzowie w konkurencjach lekkoatletycznych wezmą udział w międzyszkolnej olimpiadzie sportowej w Górze.

-Wszystko to będzie możliwe dzięki realizacji projektu „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży LAS „. W międzyszkolnej olimpiadzie Kota będzie konkurować z Gaworzycami, Nielubią, Lubowem, Niechlowem, Wińskiem, Starym Wołowem i Powidzkiem – mówi Anna Marcinkowska z Urzędu Gminy w Kotli.

W międzyszkolnej olimpiadzie sportowej wezmą udział uczniowie klas 4-7. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki uczniowie podstawówki biorą udział w dodatkowych zajęciach lekkoatletycznych, Treningi odbywają się w szkole i na świeżym powietrzu. Obejmą szereg gier i zabaw lekkoatletycznych, takich jak: tor przeszkód, drabinka koordynacyjna, bieg przez płotki, rzut oszczepem młodzieżowym do celu, trójskok w strefach czy bieg sztafetowy, połączonych z quizem wiedzy o sporcie. Aleksandra Twardy, nauczycielka z gminnej szkoły przygotowuje sportowców do udziału w olimpiadzie. Gmina Kotla i Szkoła Podstawową im. K. Makuszyńskiego w Kotli podpisały umowę współpracy z organizatorem projektu Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”. Partnerem zadania jest także Polski Związek Lekkiej Atletyki i projekt „Lekkoatletyka dla każdego”. Projekt współfinansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcie: UG Kotla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here