W Gminie Kotla powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Nastoletni strażacy przeszli już szkolenie i złożyli przysięgę. Starsi koledzy wprowadzili w arkana sztuki pożarniczej.

W Chociemyśli i Grochowicach powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Młodzi strażacy przeszli już szkolenia. Instruktorami szkolącymi byli: druh Piotr Kwiatkowski z OSP Grochowice i jednocześnie pracownik PSP w Głogowie oraz druh Dariusz Karbowiński z OSP w Kotli. Koordynatorem projektu była Barbara Kobiela.

-Do realizacji projektu zaangażowani zostali strażacy z OSP Grochowice, OSP Kotla, OSP Chociemyśl, a naszymi partnerami była Gmina Kotla oraz Stowarzyszenie Grochowice Zdrój– mówi Barbara Kobiela, koordynatorka projektu.

Finałem szkolenia była oficjalna uroczystość ślubowania i pasowania 32 młodych adeptów pożarnictwa. Druhowie MDP otrzymali legitymacje członkowskie oraz certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności z ratownictwa pożarniczego. Wszyscy otrzymali też upominki od realizatora projektu oraz jednakowe koszulki, w którym wystąpili podczas wydarzenia.

-Bardzo się cieszę, że ta piękna tradycja ochotniczych straży pożarnych znalazła uznanie i zainteresowała młodzież. Nasi mieszkańcy mogą się czuć bezpieczni, tym bardziej, że kształcimy już nowe pokolenie strażaków – mówi Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.  

Po pasowaniu na strażaka i ślubowaniu odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, strażacy z OSP Kotla prezentowali strażacki samochód gaśniczy i zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego. Projekt „Będę strażakiem” będzie realizowany do końca grudnia 2017 r. Przed członkami MDP jest jeszcze wizyta studyjna w Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Szkolenie przeprowadzono w ramach projektu pn. „Będę strażakiem” realizowanego przez OSP Grochowice ze środków pochodzących z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here