Sześćdziesięcioro uczniów szkoły podstawowej w Kotli było na tzw. zielonej szkoły. Fundacja KGHM sfinansowała dwutygodniowy pobyt dzieci nad morzem.

60 uczniów klas III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli i Szkoły Filialnej w Chociemyśli skorzystało z bezpłatnego pobytu nad morzem w ramach tzw. zielonej szkoły. Dwutygodniowy wyjazd do Ustronia Morskiego był niezwykłym przeżyciem. Uczniowie mieszkali w hotelu Interferie Cechsztyn. Dla wielu dzieci był to pierwszy w ich życiu pobyt nad morzem. Uczniowie wrócili do domu bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń, które na pewno zostaną na długo w ich pamięci.

-W czasie pobytu dzieci uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych jak również zorganizowano dla nich szereg atrakcji jak wycieczki, wyjścia na basen oraz nad morze– mówi Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.

Pogoda dopisała, dlatego dzieci dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu – głównie na plaży, aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych i zabawach ruchowych. Dzieci miały zorganizowane dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wiele atrakcji dostarczyły wycieczki do Parku Rozrywki w Zieleniewie jak również do Fun Parku Pomerania.

-Podczas wyjazdów dzieci korzystały z oferty wesołego miasteczka, dzikiego zachodu, czy też wioski wikingów– mówi Halina Ignacik, kierownik zielonej szkoły.

Już po raz siódmy wyjazd na tzw. zielona szkołę zorganizowany został ramach Programu Promocja Zdrowia i Przeciwdziałania Zanieczyszczeniom realizowanego przez KGHM Polska Miedź. Koszt udziału jednego ucznia na zielonej szkole wyniósł 1 890 zł i w całości został sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź. Gmina Kotla zapewniła opiekunów.

Zdjęcie: UG Kotla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here