Od połowy października pracownicy PWiK odwiedzą mieszkańców miasta i dostarczą ankiety. Do instytucji ankiety dotrą pocztą. Na jej podstawie zostanie przygotowana i przesłana do klientów PWiK umowa.

W związku z zapisami w ustawie Prawo wodne zmieniła się definicja ścieków. Obecnie wody opadowe i roztopowe definiuje się jako wody będące skutkiem opadów atmosferycznych. Powstał więc obowiązek ponoszenia opłat za usługi wodne. W związku z tą zmianą od połowy października przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kannalizacji rozpoczną zbieranie danych, dotyczących powierzchni oraz rodzaju nawierzchni, z których wody opadowe i roztopowe odprowadzane są do kanalizacji. Akcja potrwa do 30 listopada. Po tym terminie na podstawie ankiet przygotowane zostaną umowy i rozesłane do klientów PWiK. Brak zwrotu podpisanej umowy nie zwalnia z obowiązku płacenia ze świadczone przez PWIK usługi.

-Takie zmiany to nic dobrego – mówi Henryk Lewik, głogowianin – Myślę, że opłaty pójdą w górę. Pieniędzy nie przybywa a wydatki ciągle rosną. Przedsiębiorcy jakoś to sobie wyrównają, ale mieszkańcy domków jednorodzinnych. Trzeba szukać jakiegoś rozwiązania, aby zaoszczędzić na takich opłatach.

Każdy głogowianin, który potrzebuje informacje na temat ankiet czy nowych umów może kontaktować się z pracownikami PWiK. W każdy piątek w godzinach od 10 do 14 można dzwonić do Katarzyny Tryzna lub Adriana Starczewskiego z Działu Informacji Technicznej tel. 76 834-21-31

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here