Kilkadziesiąt osób relaksowało się na siłowni. Kilkaset seniorów bawiło się na balu w stylu retro. Głogowskie instytucje z okazji Dnia Seniora przygotowały wiele atrakcji.

Październik jest miesiącem seniora. Z tej okazji instytucje związane z działalnością na rzecz osób starszych organizują wiele ciekawych imprez, które są formą ukłonu w stronę najstarszych mieszkańców naszego miasta oraz podziękowania za ich aktywność, zaangażowanie w działalność społeczną i kulturalną. W tym miesiącu była już msza za seniorów, odbył się wspaniały bal w Hali Widowiskowo-Sportowej. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował spotkanie, na którym najaktywniejszym seniorom wręczono listy gratulacyjne. Dom nad Strumykiem w tym roku zaproponował podopiecznym Dzień Seniora na sportowo. Kilkudziesięciu seniorów przyszło do siłowni, aby ćwiczyć pod okiem instruktora. Kolejnym miłym akcentem Dnia Seniora będzie spotkanie w Domu nad Strumykiem.  

– Dzień Seniora obchodzimy zawsze bardzo uroczyście – mówi Elżbieta Ruszkowska, Dyrektorka Domu nad Strumykiem. – W tym dniu w sposób szczególny dziękujemy naszym podopiecznym za zaangażowanie w życie społeczne, za ich aktywność i za to, że są wzorem dla innych. W październiku obchodzimy również jubileusz 30 lecie istnienia naszego zespołu Złoty Wiek.

Podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Seniora w Domu nad Strumykiem będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu jubilatów, zobaczyć także wystawę prac wykonanych przez seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here