Historia 200 miast kresowych w jednym tomie. W najbliższy wtorek 21 listopada odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Stanisławem Nicieją autorem książki Kresowa Atlantyda.

Kresy Wschodnie opuściły miliony Polaków. Wjeżdżali najczęściej w pośpiechu, zostawiając swoje  domy, ziemie, sady, ogrody. Nigdy o swoich rodzinnych stronach nie zapomnieli. Z wielkim  pietyzmem opowiadali o Lwowie czy Drohobyczu. Historię i mitologię 200 miast i miasteczek kresowych przybliża w swojej książce Kresowa Atlantyda  prof. dr hab. Stanisław Nicieja. Książka zawiera także unikatowe fotografie.

Spotkanie z prof. dr hab. Stanisławem Nicieją pn. Kresowa Atlantyda czyli niekończąca się opowieść o 200 polskich miastach dawnych Kresów odbędzie się  21 listopada o godz.18 w MBP przy ul. Jedności Robotniczej. Na spotkanie zapraszają Prezes Zarządu Stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa prof. dr hab. inż.  Marcin Witczak oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie mgr Izabela Owczarek.  Ilość miejsc ograniczona, wejście na spotkanie za okazaniem zaproszenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here