Sławomir Majewski Radny Rady Miasta Głogowa uważa, że prywatny parking przed szkołą należy zlikwidować, albo udostępnić wszystkim zmotoryzowanym.

Przed jedną z głogowskich szkół średnich znajduje się kilka miejsc parkingowych, na których bezpłatnie parkować mogą tylko pracownicy szkoły. Radny Sławomir Majewski uważa, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

– Przed szkołą na ulicy Karola Miarki zrobiono prywatny parking. Ustawiony jest znak zakazujący wjazd, jednak z wyłączeniem pracowników szkoły – mówi Sławomir Majewski. – Jestem tym oburzony jako radny i jako dyrektor urzędu pracy. Petenci urzędu pracy muszą płacić za parking, rodzice mają zakaz wjazdu a pewna grupa zrobiła sobie prywatny parking i z niego korzysta. Ostatnio postawiłem tam swoje auto, ponieważ nie było wolnych miejsc do zaparkowania. Za jakiś czas za szybą samochodu znalazłem kartkę, że w tym miejscu obowiązuje zakaz parkowania. Uważam, że w tym miejscu powinni parkować wszyscy za darmo, albo nikt. Zastanawiam się, kto wydał zgodę na zorganizowanie prywatnego parkingu na gminnej drodze. Pracownicy szkoły mają super parking za darmo.

Radny Ryszard Gola Sienkiewicz uważa, że takie rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo uczącej się w placówce młodzieży.

– To nie jest prywatny parking. Uważam, że względy bezpieczeństwa zadecydowały o ograniczeniu ruchu w tym miejscu– mówi radny . – Jeżeli ktoś przyjeżdża do pracy zostawia auto na dłuższy czas. W tym rejonie bardzo dużo przewija się młodzieży. Wzmożenie ruchu, nie jest bezpiecznym rozwiązaniem dla tego rejonu.

Wyjaśnienia radnego Ryszarda Goli-Sienkiewicza nie przekonały radnego Sławomira Majewskiego.

– Uważam, że dużo gorszą sytuację ma młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych. Tam dopiero jest problem. Tam jest dopiero brak bezpieczeństwa. Tam w ogóle nie ma chodnika. Przy ekonomiku jest chodnik szeroki. Uważam, że ten znak należy usunąć. 

1 KOMENTARZ

  1. Ale odlot. Ten Pan zwyczajnie plecie żeby było o nim głośno. Koło PUP jest długa ulica, za budynkiem bardzo duży nie wykorzystany teren w sam raz ma parking dla szkół i pup-u . Na ul. Miarki jest raptem ok 15 miejsc parkingowych dla pracowników i interesantów szkoły. Pan Majewski i pracownicy PUP zajmą wszystkie miejsca o 7 rano pozostali to niby gdzie mają parkować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here