Na terenie pokaszorowym zaplanowano cztery nowe budynki. Pierwszy zostanie oddany do użytkowania za kilka miesięcy. Czy to będzie pierwszy i zarazem ostatni, o tym zadecydują radni.

Do pierwszego budynku na placu powojskowym w połowie roku wprowadzi się kilkadziesiąt rodzin. Po oddaniu budynku nr 15,Towarzystwo Budownictwa Społecznego mogłoby przystąpić do budowy drugiego z czterech planowanych na tym terenie budynków. Jeżeli jednak gmina miejska nie wesprze finansowo tej inwestycji, kolejne mieszkania w tym roku prawdopodobnie nie powstaną. Gmina planowała na to zadanie- TBS 16-za zgoda rady przekazać 2 mln zł. Na ostatniej sesji radni postanowili inaczej, na to zadanie zatwierdzili kwotę 1 mln zł. Prezydent uważa, że ta kwota jest niewystarczająca. Na jutrzejszej sesji temat ten ponownie wróci pod obrady.

– Dwieście rodzin czeka na mieszkanie w TBS, są to najczęściej młode rodziny – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Nie pozbawiajmy ich szansy na mieszkanie. Pozwólmy na rozwój budownictwa – apeluje do radnych prezydent.

Dla zbilansowania inwestycji, budowa TBS nr 16 miasto musi wyłożyć z budżetu 2 mln zł, 2,5 mln zł stanowić będzie kredyt z BGK natomiast 1,5 mln zł partycypacja przyszłych najemców. Na zagospodarowanie terenów powojskowych, na inwestycje związane z budową drogi gmina miejska w Głogowie i inwestor wyłożyli ponad 10 mln zł.

– Nie możemy zatrzymać się w połowie drogi – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa.

Gmina Miejska w Głogowie wykonała już dokumentację projektową na budynek TBS nr 16, uzyskała także prawomocne pozwolenie na budowę – wartość wykonanej dokumentacji to ponad 146 tys. zł. We wrześniu 2017 roku złożony został wniosek do BGK o preferencyjne finansowanie zwrotne. Wniosek przeszedł pierwszy etap weryfikacji i został zakwalifikowany do drugiego etapu.

 

1 KOMENTARZ

  1. Nie można przyśpieszyć wyborów i wypierniczyć to kacze towarzystwo z samorządu?!Młodym nie chcą pomóc,starych się pozbywają,tych w średnim wieku mają gdzieś,patrzą tylko by być przy korytku!Na co nam tacy Radni?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here