Od kilku lat zapowiadany remont drugiego mostu nad Odrą staje się powoli faktem. W tym roku GDDKiA ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy prac.

Most betonowy nad Odrą przy zjeździe na Serby doczeka się remontu w 2019 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w tym roku planuje ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu obiektu ważnego dla mieszkańców miasta i setek przejezdnych. W godzinach szczytu latem przez most przejeżdża bowiem od 20 do 25 tys. samochodów.

– Remont polegać będzie m.in. na wymianie nawierzchni jezdni, chodników, balustrad, dylatacji oraz innych elementów mostu – mówi Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu. – Realizacja inwestycji zaplanowana została na dwa lata.

Remont będzie odbywał się przy całkowitym zamknięciu ruchu na obiekcie. Dla sprawnego transportu obok mostu po dnie koryta starorzecza rzeki Odry zaprojektowany zostanie i wybudowany objazd tymczasowy z przepustami umożliwiającymi przepływ wód.

– W tym roku zostanie zlecony przetarg na remontu mostu betonowego w Głogowie w systemie Projektuj i Buduj. Opracowany i uzgodniony zostanie projekt remontu mostu oraz objazdu tymczasowego. W latach 2019/2020 wykonany zostanie właściwy remont mostu – mówi Magdalena Szumiata.

Wartość remontu wraz z budową przeprawy tymczasowej to kilka milionów złotych. Dokładna kwota będzie znana dopiero po zakończeniu przetargu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here