Kilkadziesiąt rodzin wzięło udział w wyprawie patrolowej na dystansie 7 km. Dzieci świetnie poradziły sobie na trasie o dystansie od 200 do 900 m. Sportowy weekend „Trzymaj Formę” zaowocował także w wiele nagród.

Aktywny i pełen emocji weekend sportowy w gminie Kotla już za nami. Kilkaset osób bardzo chętnie zostawiło komputery, laptopy w domu i wsiadło na rower, aby wziąć udział w zmaganiach sportowych. A nie było lekko. Dla 30 rodzin przygotowana została wyprawa patrolowa na dystansie 7 km. Każda rodzina, która pokonała ten dystans i rozwiązała czekające na trasie zadania otrzymała na mecie zestaw upominków. Krótszym dystansem 4 km maszerowali uczestnicy marszu nordic walking. Na nich także czekały upominki. Sporo emocji dostarczyły też przygotowane po raz pierwszy biegi z przeszkodami dla dzieci. Rywalizacja odbywała się w czterech kat. wiekowych, na zróżnicowanych dystansach od 200 do 900 metrów. Dzieci świetnie sobie poradziły z przygotowaną przez Tomka Kurdasa trasą.

– Cieszy mnie, że dostarczyło im to tyle przyjemności – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla. – Każdy biegacz na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a na najlepszych czekały nagrody.

Na placu imprezy czekała na wszystkich bardzo bogata oferta zabaw i konkursów. Wielki w tym udział mieli Nadleśnictwa Głogów, siłowni KIKO+, Progress, Lubinpex. Organizatorami wydarzenia sportowego „Trzymaj Formę” byłi:  Gmina Kotla, GOKiS Kotla, Nadleśnictwo Głogów i Lubinpex.

Imprezę dofinansowali: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach Małych Grantów Dolnośląskich, które  zdobyła grupa mieszkańców wspierana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Zdjęcie: UG Kotla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here