Na nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zaproponowane przeze prezydenta miasta obwody głosowania. Podjęto uchwałę większością głosów.

Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie podziału Głogowa na obwody do głosowania w najbliższych wyborach samorządowych. Zaproponowany przez prezydenta projekt podziału na stałe obwody głosowania dostosowany został do granic okręgów wyborczych ustalonych przez Komisarza Wyborczego w Legnicy. Dotychczas miasto podzielone było na 35 stałych obwodów głosowania. W proponowanym obecnie podziale występują 33 obwody.

– Na nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej radni przyjęli (18 za, 1 wstrzymujący się głos) zaproponowane przeze mnie obwody głosowania. To konsekwencja wydania przez Komisarza Wyborczego zarządzenia o podziale miasta na okręgi wyborcze – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa. .

PODZIAŁ MIASTA GŁOGOWA NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA

numer obwodu: 1
granice obwodu: Balwierska, Bernardyńska, Bolesława Krzywoustego, Długa, Franciszkańska, Garncarska,Grodzka, Hugona Kołłątaja, Karola Miarki, Klarysek,Koszarowa, Kotlarska, Kuźnicza, Młyńska, Nadodrzańska, Parafialna, Piaskowa, Piastowska, Piekarska, Piotra Skargi, Plac Solny, Polska, Powstańców, Rynek, Rzeźnicza, Słodowa, Smolna, Stanisława Kutrzeby, Stanisława Staszica, Staromiejska, Starowałowa, Szewska, Świętego Mikołaja, Świętojańska, Wały Bolesława Chrobrego,Złota
siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, ul. Piotra Skargi 5
numer obwodu: 2
granice obwodu: 1 Maja ,Aleja Wolności od 2 do 16C (parzyste), 11 ,13 ; Bł. Lugiego Novarese,  Cicha, Dobra, Dzieci Głogowskich, Gołębia, Grodzisko, Jedności Robotniczej od 2 do 18, od 42 do 46; Kamienna Droga, Łąkowa, Mała, Nadbrzeżna, Plac 1000-lecia od 8 do 13; Plac Jana z Głogowa, Poczdamska, Spokojna, Sybiraków, Topolowa, Strzelecka,  Zamkowa siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, Plac Jana z Głogowa 7
numer obwodu: 3
granice obwodu: Aleja Wolności od 18 do 24C (parzyste), od 19 do 21B (nieparzyste), od 30 do 52(parzyste); Brama Brzostowska, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Sikorskiego od 6 do 12(parzyste), 13, 13A, 13B,od 14 do 18; Jana Matejki, Łużycka, Plac 1000-lecia od 1 do 7; Spółdzielcza siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie, ul. Jedności Robotniczej 10
numer obwodu: 4
granice obwodu: Adama Mickiewicza, Aleja Wolności 23, 23A, 23B, od 54 do 70A (parzyste), od 65 do 83(nieparzyste), Biechów, Browarna, Działkowa, Elektryczna, Generała Władysława Sikorskiego od 19 do 76; Juliusza Słowackiego, Komunalna, Krochmalna, Kwiatowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Przemysłowa, Strefowa, Wierzbowa, Wróblin Głogowski, Żukowicka  siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, Aleja Wolności 74
numer obwodu: 5
granice obwodu: Armii Krajowej od 2 do 30A (parzyste), Obrońców Pokoju od 6 do 10D (parzyste),16, od 16A do 16F; Plac Konstytucji 3 Maja, Stawna siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie, ul. Gustawa Morcinka 2
numer obwodu: 6
granice obwodu: Bartosza Głowackiego, Generała Tadeusza Rozwadowskiego, Generała Władysława Sikorskiego 2, 4 od 1 do 11 (nieparzyste); Grunwaldzka, Jedności Robotniczej od 33 do 40A; Słowiańska, Wojska Polskiego od 1 do 9 (nieparzyste)  siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, ul. Jedności Robotniczej 15
numer obwodu: 7
granice obwodu: Armii Krajowej od 1 do 21 (nieparzyste)
siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 6 w Głogowie, ul. Gustawa Morcinka 6
numer obwodu: 8
granice obwodu: Gustawa Morcinka od 2 do 18H (parzyste); Obrońców Pokoju od 18 do 20H (parzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej:  Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie, ul. Gustawa Morcinka 2
numer obwodu: 9
granice obwodu: Fryderyka Chopina, Generała Józefa Sowińskiego,  Gustawa Morcinka od 1 do 87(nieparzyste); Mikołaja Reja, Wojska Polskiego od 11 do 27(nieparzyste),58  siedziba obwodowej Komisji Wyborczej:Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie, ul.Kościuszki 18
numer obwodu: 10
granice obwodu: 10 maja , Adama Asnyka, Boczna, Elizy Orzeszkowej, Jana Cybisa, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Józefa Lompy, Józefa Wybickiego, Karola Szymanowskiego,Mikołaja Gomółki, Nowa, Polna, Połaniecka, Samotna, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Tadeusza Kościuszki, Wąska, Wincentego Kadłubka, Zbigniewa Herberta
siedziba obwodowej Komisji Wyborczej:  Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie, ul. Mikołaja Gomółki 43
numer obwodu: 11
granice obwodu: Bukowa, Dębowa, Generała Stanisława Maczka, Generała Stanisława Skalskiego, Generała Witolda Urbanowicza, Generała Władysława Andersa, Jesienna, Jodłowa Kasztanowa, Lipowa, Malinowa, Ogrodowa, Okrężna, Świerkowa, Wojska Polskiego od 4 do 38 (parzyste), od 31 do 35 (nieparzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Usamodzielniania „Dom w Głogowie” w Głogowie,ul. Okrężna 21
numer obwodu: 12
granice obwodu: Keplera,Perseusza siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 9 w Głogowie, ul. Perseusza 3
numer obwodu: 13
granice obwodu: Merkurego, Plac Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego, Saturna siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie, ul. Mikołaja Gomółki 43
numer obwodu: 14
granice obwodu: Galileusza od 1 do 23(nieparzyste); Kosmonautów Polskich od 2 do 50 (parzyste), Oriona od 1 do 23 (nieparzyste); Plutona od 2 do 4 (parzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 19 w Głogowie, ul. Plutona 3
numer obwodu: 15
granice obwodu: Andromedy, Galileusza od 2 do 22 (parzyste);  Oriona od 2 do 24 (parzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie, ul. Andromedy 62
numer obwodu: 16
granice obwodu: Gwiaździsta , Kosmonautów Polskich 3,5; Orbitalna od 21 do 23 (nieparzyste); Plutona od 3 do 23 (nieparzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie, ul. Gwiaździsta 2
numer obwodu: 17
granice obwodu: Kosmonautów Polskich od 7 do 127A (nieparzyste), od 52 do 56 (parzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie, ul. Gwiaździsta 2
numer obwodu: 18
granice obwodu: Brzeska, Grodzieńska, Krzemieniecka, Lwowska, Łucka, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Neptuna, Nowogródzka, Orbitalna od 1 do 19 (nieparzyste), 25,27, od 33 do 41 (nieparzyste),Paulinów, Samborska, Stanisławowska, Tarnopolska, Wileńska siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie, ul. Herkulesa 4
numer obwodu: 19
granice obwodu: Herkulesa, Legnicka, Obrońców Pokoju od23 do 29 (nieparzyste),od 32 do 56 (parzyste), Orbitalna 29,31,od43 do 89 (nieparzyste), 60,66,68, Różana siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie, ul. Herkulesa 4
numer obwodu: 20
granice obwodu: Gabriela Narutowicza,Henryka Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste); Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 3 do 10;Obrońców Pokoju od 1 do 11B (nieparzyste), Strumykowa, Wincentego Witosa siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie, ul.Ignacego Daszyńskiego 11
numer obwodu: 21
granice obwodu: Budowlanych od 5 do 35 (nieparzyste),od 18 do 22 (parzyste), Juliusza Kossaka, Marii Konopnickiej, Obrońców Pokoju od 13,13A do 13C, od 15,15A do 15D, od 24 do 30B (parzyste) siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 7w Głogowie, ul. Stanisława Moniuszki 4a
numer obwodu: 22
granice obwodu: Budowlanych 3,4,6, od 6B do 6G, Cypriana Kamila Norwida, Henryka Sienkiewicza 1, 1A do 1E, 3, 7, 13; Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 11 do19; Stanisława Moniuszki siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie, ul. Ignacego Daszyńskiego 11

numer obwodu: 23
granice obwodu: Bolesława Prusa, Gimnastyczna ,Lotników, Łukowa, Narciarska, Olimpijska, Spadochroniarzy, Spadzista, Sportowa, Tenisowa, Wioślarska, Wita Stwosza od 2 do 6D (parzyste), od 7 do 14, Żeglarska, Żwirki i Wigury siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, ul. Sportowa 1
numer obwodu: 24
granice obwodu: Brzozowa, Listopadowa, Marcowa, Mieczysława Niedziałkowskiego,Styczniowa siedziba obwodowej Komisji Wyborczej:
Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 10
numer obwodu: 25
granice obwodu: Geodezyjna, Kazimierza Wielkiego, Kowalska, Krawiecka, Mechaniczna, Rudnowska 1-24,Rzemieślnicza, Ślusarska, Ułanów Polskich,  Złota Podkowa siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, ul. Folwarczna 7
numer obwodu: 26
granice obwodu: Akacjowa, Cukrownicza,Cyprysowa,  Dolna, Henryka Głogowskiego, Karmelkowa, Klonowa, Kolejowa, Końcowa, Kościelna, Kresowa, Krótka, Mleczarska, Na Uroczysku, Osadników, Portowa, Rudnowska34-117, Słodka, Stara, Stoczniowa, Transportowa, Wspólna, Żarkowska siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie, ul. Akacjowa 10
numer obwodu: 27
granice obwodu: Królewska, Rycerska, Wita Stwosza od 15 do 36; Władysława Łokietka siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 14 w Głogowie, ul. Królewska 12
numer obwodu: 28
granice obwodu: Letnia, Morelowa, Orzechowa, Pogodna, Słoneczna, Wiosenna, Wiśniowa siedziba obwodowej Komisji Wyborczej:
Przedszkole Publiczne nr 17 w Głogowie, ul. Królewska 14
numer obwodu: 29
granice obwodu: Budziszyńska, Dobrawy, Ester Golan, Galla Anonima, Gnieźnieńska, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Królowej Jadwigi, Plac Mieszka I, Szczyglicka,  Świętej Jadwigi Śląskiej, Wincentego Pola,Wodna, Zielona, Ziemowita siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie, Plac Mieszka I 22
numer obwodu: 30
granice obwodu: Herbowa, Kaspra Eliana, Książąt Oleśnickich, Księcia Jana II, Księżnej Mechtyldy, Małgorzaty Cylejskiej, Miodowa, Probusa, Przemysława Głogowskiego, Wawelska siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie, Plac Mieszka I 22
numer obwodu: 31
granice obwodu: Bolesława Wysokiego, Henryka V Żelaznego, Kazimierza Sprawiedliwego, Konrada I, Książąt Żagańskich, Salomei siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie Plac Mieszka I 22
numer obwodu: 32
granice obwodu: Jagiellońska , Piasta Kołodzieja siedziba obwodowej Komisji Wyborczej: Przedszkole Publiczne nr 21 w Głogowie, ul. Jagiellońska 37
numer obwodu: 33
granice obwodu: Bolesława Śmiałego, Dziadoszan, Folwarczna, Gen. Fieldorfa ”Nila”, Gen. Komorowskiego ”Bora”,  Gen. Okulickiego ”Niedźwiadka”, Gen. Roweckiego ”Grota”, Jana Karskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Kasztelańska, Leszka Białego, Nankera, Płk. Witolda Pileckiego, Świętosławy siedziba obwodowej Komisji Wyborczej:
Przedszkole Publiczne nr 21 w Głogowie , ul. Jagiellońska 37
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here