Fundacja KGHM Polska Miedź wspiera bezpieczeństwo. Policjanci skuteczniej mogą prowadzić swoje działania, bo od miedziowej fundacji dostali pieniądze na mnóstwo odblasków.

Wyposażenie pieszych i rowerzystów w błyszczące odblaskowe elementy sprawi, że staną się bardziej widoczni dla kierujących, a tym samym będą bezpieczniejsi.
Już w grudniu Fundacja KGHM Polska Miedź w Lubinie podpisała umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu dotyczącą wspierania działań podnoszących bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg i rowerzystów. Projekt opiewa na 10 tys. złotych i zostanie zrealizowany do końca 2018 roku. – Zakupujemy elementy odblaskowe., które funkcjonariusze podczas działań profilaktycznych rozdają mieszkańcom powiatu legnickiego. Obecnie zrealizowaliśmy już jedno takie zamówienie opiewające na kwotę prawie 5 tys. zł. Za tę kwotę zakupiliśmy kilka tysięcy odblasków i zostały one już przekazane podczas realizowanych na terenie powiatu Dni dziecka i innych cyklicznych spotkań z dziećmi i dorosłymi mieszkańcami powiatu. Te działania mają za zadanie by uzmysłowić wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, i to, by ich widoczność na drodze była większa. Policjanci przypominają na tych spotkania dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych – mówi Iwona Król Szymajda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
Warto podkreślić, że pieszy wyposażony w elementy odblaskowe po zmroku na drodze nieoświetlonej jest dla kierowcy widoczny już z 300 metrów. Bez odblasków kierujący widzi go dopiero z odległości 50 metrów.
Jak podkreślają policjanci, odblaski podarowane najmłodszym sprawiają, że dzieci wpływają na bezpieczne zachowania rodziców w ruchu drogowym zarówno jako kierujących pojazdami, jak też jako pieszych. – Kiedy edukujemy dzieci od najmłodszych lat, wyrabiamy w nich bezpieczne nawyki. Działamy w myśl starego przysłowia czym skorupka za młodu nasiąknie – dodaje Iwona Król – Szymajda.
Dzięki dotacji od Fundacji KGHM policjanci zakupi odblaski w postaci nie tylko bransoletek na dłonie czy przypinanych emblematów, ale też szelek, smyczy, breloczków do plecaków czy kamizelek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here