Na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie w niedzielę 17 czerwca spotkało się ponad 1300 małych piłkarzy. W sumie w imprezie organizowanej przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy we współpracy z KGHM Zagłębie Lubin, Polską Miedzią i wieloma firmami z grupy kapitałowej KGHM, wzięło udział ponad 100 zespołów i ponad 250 trenerów. Drugi wymiar imprezy to promowanie profilaktyki raka piersi.

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy po raz drugi zaprosił setki młodych piłkarzy na rozgrywki pod hasłem KGHM Kids Cup. Turniej finałowy ligi trawiastej Orlików i Żaków to projekt skierowany do dzieci z terenu całego Zagłębia Miedziowego. Rozgrywany jest w czterech kategoriach wiekowych : Orlik – 11 latkowie i Orlik 10 latkowie, oraz Żaki 9 latkowie i Żaki 8 – latkowie. 17 czerwca w niedzielę na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie spotkały się zespoły m. in. z Księginic, Chojnowa, Prochowic, Luboszyc, Parszowic, Góry, Legnicy, Rudnej, legnickiego Pola, Lubina, Rokitek, Wąsosza, Kochlic, Budziszowa, Polkowic, Złotoryi, Kunic, Jawora, Miłkowic, Wołowa, Rosochatej, Chobieni, Głogowa, Męcinki, Jadwisina, Czerniny, Gromadzyna czy Wilkowa.
Były to drużyny, które wcześniej w sezonach wiosennym i jesiennym zagrały w minimum 4 turniejach.
– Ten turniej to podziękowanie dla pracy trenerskiej i zawodników, którzy chętnie i efektywnie występowali przez cały sezon. Dziś gramy też dla wszystkich kobiet które znajdą się na boiskach i są obok nas w życiu codziennym. Impreza ma też drugi wymiar. Dziś wygrywamy razem z rakiem piersi. Podajemy dalej różową kartkę życia. Specjalną kartę życia przygotowało MCZ i na niej mówimy „Mamo, babciu, ciociu kocham cię, idź i zbadaj się żeby nie było za późno. Dziś występujemy różowych koszulkach i gramy różowymi piłkami. Cały ten turniej jest po protu różowy. Wygrywamy z rakiem piersi – Maria Kajdan, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy. Udział w turnieju młodym zawodnikom daje nie tylko okazję na sprawdzenie swoich zdolności piłkarskich i spędzenie czasu na czymś, co lubią, ale też na zdobycie nowych umiejętności poznanie nowych przyjaciół. Podczas rozgrywek krzewione są zasady fair play. Każdy z uczestników otrzymał piłkę niezależnie od tego czy zajął jakiekolwiek miejsce. Jak podkreślają szkoleniowcy z Akademii Piłkarskiej udział dzieci w takich wydarzeniach sprawia, że nasiąkają pasją i chcą kontynuować przygodę ze sportem. – Akademia Piłkarska i nasz klub wspomagamy te imprezę. Jest to jedna z największych tego typu w Polsce jeśli chodzi o zasię i liczbę uczestników. To wydarzenie ma dać dzieciom radość i zachętę, by grały w piłkę. Jako klub bacznie przyglądamy się każdemu zespołowi. Mamy ponad 30 wysłanników, którzy oglądają wszystkie rozgrywane mecze. Poza rozgrywanymi meczami mamy park zabaw, dmuchańce i mnóstwo innych atrakcji. Ten finał to podsumowanie roku pracy dla wszystkich. Nasza Akademia jest bardzo dobrze postrzegana zarówno w Polsce, jak i zagranicą, bo nasze zespoły uczestniczą w różnych imprezach w całej Europie. Dzisiejszy Finał ligi trawiastej ma szerokie poparcie zarówno w naszym klubie jak i OZPN oraz w całym środowisku piłkarskim. – Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.
Mecze rozgrywane na murawie 20 boisk Akademii to nie wszystko. Organizatorzy we współpracy z wieloma firmami z grupy kapitałowej KGHM zadbali o dodatkowe atrakcje. Wśród nich były badania i porady wykonywane przez personel MCZ S.A. – To już druga edycja, w której bierzemy udział. Dziś jest nas więcej. Mamy własne namioty i robimy takie badania jak m. in. spirometria, badanie poziomu cukru we krwi, badanie stóp i postawy. Patrzymy jak rozwijają się nasze najmłodsze talenty piłkarskie. Będziemy o nie dbać, bo taka nasza rola. Hasło przewodnie dzisiejszej imprezy dotyczy profilaktyki raka piersi i zachęcamy panie do badań pod tym kątem. – Waldemar Sułek, prezes ds. finansowych Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. W Lubinie.
Młodzi piłkarze mieli też niecodzienna okazję spotkania się z zawodnikami klubu KGHM Zagłębie Lubin. Rodzice mogli na miejscu porozmawiać ze szkoleniowcami Akademii i dowiedzieć się co trzeba zrobić, by ich dziecko mogło trafić w szeregi miedziowej Akademii.
Fot. MM, PT, akademiakghm.com
Partnerzy projektu
Partnerami projektu są m.in. KGHM Polska Miedź, Zagłębie Lubin, Miedziowe Centrum Zdrowia, Uzdrowiska Kłodzkie– Grupa PGU, Lubinpex, Interferie, Energetyka, Związek Pracodawców POLSKA MIEDŹ oraz kluby piłkarskie okręgu legnickiego. We wrześniu  2018 roku rozpocznie się nowa edycja projektu KGHM KIDS CUP z udziałem zespołów z rocznika 2011 (F2).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here