Konkursy, wystawy, warsztaty teatrzyk ekologiczny w ramach Głogowskich Dni Recyklingu. Zadanie realizowane jest od 25 do 29 września przez głogowskie placówki, zakłady pracy i instytucje kulturalne.

O właściwej gospodarce odpadami i ich segregowaniu będzie można dowiedzieć się podczas tegorocznej edycji Głogowskich Dni Recyklingu. Przedsięwzięcie to ma przede wszystkim na celu propagowanie postaw ekologicznych. Organizatorzy zapewniają wiele ciekawych doświadczeń. W akcję zaangażowali się między innymi Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Miejski Ośrodek Kultury, Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów oraz Chrobry Głogów. W związku z tym, iż ilość miejsc jest ograniczona organizatorzy poszczególnych zajęć proszą o telefoniczną rezerwację miejsc.

W Muzeum Archeologiczno- Historycznym w dniach 25-29 września zorganizowana będzie wystawa “Mistrowie Eko-designu” Jej celem jest zapoznanie z pojęciem „ponownego użycia”, które jest podstawą gospodarki w obiegu zamkniętym; inspirowanie, poprzez zmianę sposobu postrzegania przedmiotów codziennego użytku oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów. Warsztaty recyklingowo- upcyklingowe z “Mistrzami Eko- designu” zaplanowano w terminie 25-29.09. Podczas warsztatów będzie możliwe samodzielnie zmierzenie się z up-cyklingiem, pod czujnym okiem autorów wystawy. Każda zainteresowana osoba będzie mogła dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z eko-designem i up-cyklingiem.

Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury 28 września będzie można obejrzeć teatrzyk ekologiczny “Zielony Kopciuszek”. Jest to interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach i dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną.

W Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Komunalna 3 w Biechowie w dniach 25-29 września zaplanowano warsztaty ekologiczne. Ich celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Głogowa na temat szeroko pojmowanej segregacji odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych. Zakres obejmował będzie trzy grupy surowców wtórnych przekazywanych do recyklingu, tj. papier, szkło, tworzywa sztuczne. Warsztaty będą miały charakter poznawczy i interaktywny, odbywać się będą zarówno w plenerze jak i salach edukacyjnych. Uczestnicy zajęć zwiedzą RiPOK (budynek administracyjno – biurowy, wagę najazdową, boksy na surowce wtórne, zasobnię odpadów segregowanych wraz z kabiną sortowniczą, teren przed bioreaktorami, teren przed placem kompostowym, zasobnię odpadów komunalnych. Zagadnienia z zakresu gospodarki odpadami i recyklingu będą prezentowane w postaci pokazu filmu ukazującego pracę i procesy, jakie zachodzą na RIPOK. Uczestnicy zapoznają się również z funkcjonującą na terenie RIPOK ścieżką edukacyjną.

Natomiast akcja ekologiczna “Recykling na sportowo” w dniach 25.09 odbędzie się w Hali Widowiskowo- Sportowa/ teren piknikowy Chrobry Głogów S.A. W ramach akcji przewiduje się szereg interdyscyplinarnych zajęć, sportowych, których powiązanie stanowić ma edukacja ekologiczna w zakresie gospodarki odpadowej. Przedsięwzięcie ma na celu poprzez przekazywanie i poszerzanie wiedzy na temat ekologii w zakresie gospodarki odpadowej, w sposób zarówno teoretyczny jak i praktyczny, propagowanie postaw ekologicznych. Interdyscyplinarność proponowanych w ramach akcji ekologicznej będzie stanowić atrakcyjne dla bezpośrednich odbiorców akcji, ale przede wszystkim przyczyni się do przetwarzania, zapamiętywania i w rezultacie wykorzystywania zdobytej wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej. 
Warsztaty recyklingowo-upcyklingowe ” Segregacja rewelacja” zaplanowane są na 27.09. W ramach zadania przewiduje się szereg interdyscyplinarnych warsztatów, których powiązanie stanowić ma edukacja ekologiczna w zakresie gospodarki odpadowej. Przedsięwzięcie ma na celu poprzez przekazywanie i poszerzanie wiedzy na temat ekologii w zakresie gospodarki odpadowej, w sposób zarówno teoretyczny jak i praktyczny, propagowanie postaw ekologicznych. Interdyscyplinarność proponowanych w ramach akcji ekologicznej warsztatów będzie stanowić atrakcje dla bezpośrednich odbiorców akcji, ale przede wszystkim przyczyni się do przetwarzania, zapamiętywania i w rezultacie wykorzystywania zdobytej wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej.