Po raz pierwszy w Głogowie po ścieżkach Parku nad Strumykiem w sobotę odbył się inauguracyjny bieg parkrun. Na starcie biegu stanęło ponad 50 osób. 

Na inauguracyjny bieg przybyli sympatycy nie tylko z Głogowa. Wśród startujących były m.in. osoby z Lubina, Jeleniej Góry oraz Krakowa.

Przed rozpoczęciem biegu, organizatorzy zorganizowali krótką rozgrzewkę między alejkami, którą poprowadził Przemysław Jażło. 

Po rozgrzewce nadszedł czas na odprawę przed biegiem. Dyrektor biegu, a zarazem koordynatorka parkrun Głogów, Agata Dubiał, przypomniała wszystkim przybyłym o bezpieczeństwie podczas biegu, a także o szczególnym zwracaniu uwagi na innych, korzystających z parku. Ponadto omówiona została trasa biegu, a także co należy zrobić po zakończonym biegu.

Przed pierwszym startem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez organizatorów, po czym każdy rozpoczął odliczanie do rozpoczęcia biegu.

Najlepszy podczas pierwszego biegu okazał się Radosław Piasecki, który na pokonanie 5 km potrzebował 17 minut i 38 sekund. 28 sekund później linię mety przekroczył Przemysław Jażlo. Jako trzeci na mecie pojawił się Adrian Socha, ze stratą 59 sekund do zwycięzcy. 

Wśród kobiet najlepsza była Ewelina Kujawa z wynikiem 27:41. Następna była Barbara Brzezińska (28:10), oraz Małgorzata Piotrowska (28:16).

Wszystkie wyniki dostępne są pod adresem http://www.parkrun.pl/glogow/rezultaty/ostatnierezultaty/

Dla każdego kto ukończył bieg, na mecie czekały owoce i płyny do uzupełnienia.

Po biegu wszyscy byli zrelaksowani, uśmiechnięci i pełni energii, a przed nimi weekend przy dobrze zapowiadającej się pogodzie.
 
Organizatorzy zapraszają także za tydzień, w sobotę 7 października na godzinę 9:00 na drugi bieg parkrun do Parku nad Strumykiem.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here