Dziewięć drużyn z Powiatu Głogowskiego wzięło udział w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców ,,HANDBALL LAND. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Głogowa zajęła I miejsce. Patryk Wolanin został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem a Aleksander Maćkowiak najskuteczniejszym bramkarzem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli była organizatorem Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców ,,HANDBALL LAND” rocznik 2006 i młodsi. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn z powiatu głogowskiego: SP7 Głogów, SP10 Głogów, SP12 Głogów, SP2 Głogów, SP Kotla, SP Jerzmanowa, SP Białołęka, SP Radwanice, SP Aslan Głogów.

– Każda drużyna rozegrała po cztery spotkania – mówi Kamila Suchocka- Szperlik z UG w Kotli. – . Mecze były bardzo wyrównane i zacięte.

Szkoła Podstawowa nr 7 z Głogowa zajęła I miejsce. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli ostatecznie zajęła V miejsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Kotli został wybrany Gabriel Wojcieszonek, wyróżnienie za grę w obronie otrzymał Jakub Sochacki. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Patryk Wolanin z SP 10, a bramkarzem Aleksander Maćkowiak z SP 7. Puchary dla zwycięzców i nagrody wręczyli: Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli Halina Ignacik,  Kierownik oddziału  Bank Baku Spółdzielczego we Wschowie Zuzanna Kuta. Sponsorami turnieju byli: Wójt Gminy Kotla, Rada Rodziców i dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kotli, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Firma Przewozowa KARMAR, Piekarnia- Ciastkarnia K. Niedbalski z Bielaw. Organizatorem i opiekunem drużyny chłopców z Kotli była Lilla Sobolewska. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Kotla.