Od 7,5 do 8,1 miliarda złotych w ciągu najbliższych pięciu lat otrzyma KGHM. Władze Polskiej Miedzi podpisały właśnie aneks do umowy z firmą Tele-Fonika Kable S.A. na sprzedaż walcówki miedzianej.

Zgodnie z kontraktem miedziowy gigant dostarczy kontrahentowi z Myślenic blisko 300 tysięcy ton walcówki do końca 2022r.
– To ważny kontrakt, który zapewnia dostawę minimum 58 tysięcy ton walcówki rocznie na potrzeby spółki TELE-FONIKA Kable. Zawarcie kolejnej umowy świadczy o obopólnym zadowoleniu z dotychczasowych relacji biznesowych. Kontynuacja współpracy oznacza dla KGHM zapewnienie stabilnego źródła przychodów oraz uzyskanie wartości dodanej, jaką jest sprzedaż miedzi w postaci produktu przetworzonego, czyli walcówki – mówi Rafał Pawełczak, prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A
W ubiegłym roku spółka sprzedała ponad 80 procent miedz i 70 procent srebra.
– Transparentność oraz przejrzystość działań KGHM, a także jakość oferowanych produktów, umacniają pozycję spółki na tle konkurencji. Lojalność klientów oraz długofalowe relacje biznesowe przekładają się na długoterminową rentowność przedsiębiorstwa – dodaje na koniec prezes Pawełczak.

KGHM Polska Miedź S.A. jest jednym z czołowych producentów miedzi oraz srebra w świecie. Sprzedaż produktów przetworzonych przez KGHM koncentruje się w całości na rynku krajowym i europejskim. Popyt na produkty takie jak walcówka, wlewki i granulat miedziany jest w dużej mierze zależny od sytuacji gospodarczej na świecie, a dobre uwarunkowania na rynku kabli oraz pozytywne perspektywy dla stale rozwijającego się sektora budowlanego pozwalają na wysoką sprzedaż walcówki miedzianej.
(kghm.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here