W HMG II trwają niezbędne prace remontowe, serwisowe i inwestycyjne. Po ich ukończeniu huta będzie mogła bezpiecznie pracować… aż do kolejnego remontu.

To pierwsza w historii huty tak długa, bo 4,5-letnia, kampania remontowa, czyli przerwa między postojami. Planowany postój ma trwać do 3 lipca. Remont poprzedzony był wieloma przygotowaniami. – Mamy ogrom pracy, ale jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani. Kluczowe terminy związane z postojem HMG II to remont pieca zawiesinowego oraz elektrycznego. 8 kwietnia zatrzymaliśmy nadawę do pieca zawiesinowego. Remont kapitalny z wymianą trzonu PZ potrwa ponad dwa miesiące. Później nastąpi wygrzewanie pieca. Podanie koncentratu planujemy na 3 lipca 2018 r. – opowiada Dariusz Różycki, zastępca szefa produkcji HMG II. – Podobnie rzecz się ma z piecem elektrycznym. Zatrzymaliśmy go 9 kwietnia, po remoncie piec będzie wygrzewany i 29 czerwca planujemy podanie prądu na elektrody. Reasumując, przewidujemy 85-dniowy postój ciągu technologicznego pieca zawiesinowego oraz 80-dniowy postój pieca elektrycznego – dodaje Różycki. – Przygotowywaliśmy się do remontu przeszło dwa lata. W tym czasie zawarto ponad sto umów z wykonawcami, bezpośrednio realizującymi zadania na obiektach HMG, kilkadziesiąt umów związanych z prefabrykacjami podzespołów oraz zrealizowano setki zamówień na części zamienne – tłumaczy Marek Mruk, główny koordynator remontu. W remont ciągu technologicznego HM Głogów II zaangażowanych jest przeszło 800 pracowników z firm zewnętrznych.

Prace remontowe oraz modernizacyjne przebiegają zgodnie z harmonogramami. Postój W HMG II obejmuje różne wydziały huty: Przygotowania Wsadu, Pieca Zawiesinowego, Pieca Elektrycznego i Konwertorów, Kwasu Siarkowego, Energetyczny oraz Pieców Anodowych.W każdym z nich przewidziane są zadania remontowe i inwestycyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here