Ponad 100. dzieci wzięło udział w programie „Umiem pływać”. Lekcję nauki prowadzili instruktorzy z Chrobrego. Gmina pozyskała środki z ministerstwa.

Zakończyła się V edycja projektu „Umiem pływać”. W ramach tego przedsięwzięcia odbył się cykl 10 dwugodzinnych, bezpłatnych lekcji pływania dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

– Celem zajęć było oswojenie najmłodszych z wodą i poprawienie ich pływackich umiejętności – mówi Kamila Suchocka-Szperlik z UG w Kotli. – Ćwiczenia zostały zróżnicowane i dostosowane do poziomu rozwoju psychofizycznego uczniów.

Zajęcia odbywały się w pływalni „Chrobry Głogów”. Opiekę nad uczniami sprawowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Środki na realizację projektu zdobył Urząd Gminy. W ramach zawartego porozumienia z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu, Gmina partycypuje w kosztach organizacji zajęć nauki pływania

– Federacja ubezpiecza uczestników, opłaca instruktora oraz pokrywa koszty transportu, a wszystko to w ramach środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówi Kamila Suchocka-Szperlik.

We wszystkich dotychczasowych edycjach projektu „Umiem pływać” wzięło udział 105 dzieci.

Zdjęcie: UG Kotla

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here