Jak rozmawiać z dzieckiem, nie tylko na trudne tematy, ale także o sprawach dnia codziennego? Gdy dziecko się złości, jak nawiązać z nim porozumienie?  Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą specjaliści na szkoleniu „Jak rozmawiać z dziećmi – podstawowe zasady skutecznej komunikacji”

Szkolenie organizowane jest przez GOPS w Kotli w porozumieniu z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu. Planowany termin szkolenia 20 czerwca 2018r. w godzinach  od 15.30 do 17.45. Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kotla. 
– Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu mogą zgłaszać się osobiście do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli przy ul. Krzyckiej 2, w terminie  do 15czerwca – mówi Kamila Suchocka-Szperlik z UG w Kotli.- Szkolenie planowane jest dla 25 osób i liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku większej liczby chętnych do udziału osób zostanie utworzona lista rezerwowa. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu – dodaje Kamila Suchocka-Szperlik.

Cel szkolenia: Nabycie przez uczestników umiejętności efektywnej komunikacji z młodzieżą (własnymi dziećmi) i budowanie trwałych relacji interpersonalnych. Podczas szkolenia poruszane będą tematy:  Wprowadzenie do zagadnienia komunikacji interpersonalnej (istota zagadnienia). Jakość komunikacji – style komunikowania się, podstawy wspierające i utrudniające komunikację, formułowanie komunikatów, techniki aktywnego słuchania (jak rozmawiać 
z dzieckiem). Sytuacje konfliktowe i bariery komunikacyjne – istota i sposoby radzenia sobie z nimi. Podejmowanie tematów trudnych – uzależnienia, zachowanie ryzykowne, dojrzewanie (antykoncepcja, seks). Wpływ grupy rówieśniczej dzieci jako jeden z elementów oddziaływających na komunikację rodziców z dziećmi. Wyzwalanie pozytywnych podstaw; kształtowanie systemu wartości.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here