Paweł Kula od 6 czerwca pełni funkcję społecznego koordynatora ds. sportu. Na to stanowisko powołany został przez wójta gminy.

Na ostatniej sesji RG Kotla, wójt Łukasz Horbatowski powołał koordynatora ds. sportu. Został nim Paweł Kula. Do zadań koordynatora należeć będzie upowszechnianie sportu w Gminie Kotla. Paweł Kula wykazał się już swoimi umiejętnościami organizatorskimi podczas upowszechniania imprez sportowych na terenie gminy.  Koordynator zajmował się będzie między innymi współpracą z GOKiS, Stowarzyszeniem GLKS „Zryw” Kotla oraz placówkami oświatowymi i innymi instytucjami, organizacjami mającymi na celu krzewienie sportu, turystyki i rekreacji. Paweł Kula będzie odpowiedzialny także za przygotowanie kalendarza imprez sportowych na terenie gminy, a także szereg własnych inicjatyw sportowych i rekreacyjnych.

– Podstawowym zadaniem Koordynatora jest więc upowszechnianie kultury fizycznej, rekreacji i sportu wśród mieszkańców Gminy Kotla. Wszystkie obowiązki koordynator będzie wykonywał społecznie, co oznacza, że nie będzie za swoją pracę pobierał żadnego wynagrodzenia – mówi Kamila Suchocka-Szperlik, Kierownik Referatu rozwoju Gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here