Mieszkańcy Kotli zyskali przyjazne miejsce na organizację różnego rodzaju imprez lokalnych. Zmodernizowana sala wiejska poprawiła atrakcyjność miejscowości, wzbogaci także życie kulturalne.

Sala wiejska w Kotli jest już wyremontowana. Rozpoczęta w kwietniu termomodernizacja już się zakończyła. Ogólny koszt inwestycji wyniósł blisko 70 tysięcy złotych. Na realizację zadania pozyskano 25 tysięcy złotych z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Inwestycję wykonała firma „Zygi” Zygmunt Helwig. –

– Jesteśmy przekonani, że zmodernizowana sala wiejska będzie lepiej służyć mieszkańcom Kotli. Inwestycja częściowo finansowana jest środkami budżetu gminy wyodrębnionymi w ramach funduszu sołeckiego. W planach są kolejne przedsięwzięcia wychodzące naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Mieszkańcy Kotli mają możliwość wspólnych spotkań w komfortowych i bezpiecznych warunkach. W odnowionej sali wiejskiej organizowane będą imprezy o charakterze lokalnym. Remont budynku podniósł atrakcyjność miejscowości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here