MORiUS ma samochód osobowy do dyspozycji osób niepełnosprawnych. Kierowca dowiezie o każdej porze do lekarza, na wakacje, rehabilitację czy zawody sportowe. MORiUS udostępnia auto za niewielką odpłatnością.

Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych przy ul. Norwida 5 w Głogowie posiada samochód do przewozu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Kierowca dowiezie samochodem na turnusy rehabilitacyjne, do lekarza, szkoły, urzędów czy instytucji nie tylko na terenie Głogowa czy Powiatu Głogowskiego. Samochód z kierowcą należy jedynie wcześniej zarezerwować.

– Zgłoszenia wyjazdu należy składać od poniedziałku do piątku w godz. 8-15, co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym wyjazdem.– mówi Mirosława Krasicka Dyrektor MORiUS w Głogowie.- Przewóz osób niepełnosprawnych możliwy jest także w święta, dni wolne od pacy. Kierowca zawiezie i przywiezie, bez względu na porę dnia.

Gmina Miejska w Głogowie ustaliła stawkę odpłatności. I tak za korzystanie z samochodu na terenie miasta wynajmujący zapłaci 1 zł za 1 km. Opłata za wyjazd poza miasto jest niższa i wynosi 0,63 zł brutto za 1 km. Mieszkańcy gmin ościennych za korzystanie z samochodu zapłacą 1,90 zł brutto za 1 km.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here