24. uczniów powróciło do domów z Zielonej szkoły. Dwutygodniowy wyjazd był niezwykłym przeżyciem dla młodych mieszkańców Gminy Kotla. Pobyt dzieci nad morzem sfinansowała Fundacja KGHM Polska Miedź.

Uczniowie z Gminy Kotla dwa tygodnie spędzili nad polskim morzem. Odpoczywali aktywnie, uczyli się i korzystali z zabiegów leczniczych. Korzystali z szeregu niezwykle ciekawych atrakcji. Odwiedzili park rozrywki w Zieleniewie, Fun Park Pomerania, podróżowali turystyczną kolejką jadącą z Ustronia Morskiego do Gąsek oraz korzystali z uroków plaż nad Morzem Bałtyckim.

– W czasie pobytu dzieci uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych. Przygotowano też dla nich szereg atrakcji, które sprawią, że wyjazd ten zapadnie uczniom na długo w pamięci– powiedział Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Dzieci z wyjazdów na tzw. „Zielona szkołę” korzystają już od wielu lat. Wyjeżdżają nad polskie morze, aby poprawić swoje zdrowie i naładować akumulatory na kilka miesięcy nauki.

-Dzieci korzystały z różnych form aktywnego spędzania czasu. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta nad polskim morzem. Wyjazd służył poprawie zdrowia uczniów dzięki zabiegom leczniczym i właściwościom klimatycznym miejsc, w których dzieci spędzały swój czas – mówi Halina Ignacik, kierownik Zielonej Szkoły.

Koszt wyjazdu jednego ucznia wynosi 1 990 zł. „Zielona szkoła” w całości sfinansowana zostanie ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

Zdjęcie: UGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here