Ponad 640 tys. zł gmina pozyskała z budżetu państwa na remont ulic Świerkowej i Leśnej. U zbiegu trzech ulic powstanie skrzyżowanie pinezkowe.

Rozpoczęła się przebudowa ulic Leśnej i Świerkowej w Kotli. Planowany koszt robót drogowych to ponad 980 tysięcy złotych, z czego około 640 tysięcy pozyskano z budżetu państwa w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pozostała część kosztów inwestycji zostanie pokryta z budżetu Gminy Kotla. W ramach prac powstanie asfaltowa powierzchnia jezdni, przydrożne rowy i zjazdy na sąsiednie ulice oraz do posesji. Poza tym zakres inwestycji obejmuje budowę oświetlenia ulicznego ulic Leśnej, Świerkowej i Brzozowej – w sumie 18 latarni. Na zbiegu ulic Leśnej, Dębowej i Brzozowej powstanie skrzyżowanie pinezkowe.

 – Cieszymy się, że zdobyliśmy środki na realizację tej inwestycji, ponieważ mieszkańcy bardzo na nią czekali. Przebudowa Leśnej i Świerkowej to kolejny etap prowadzonej przez nas modernizacji dróg na obszarze Gminy Kotla – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Roboty wykonuje firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego sp. z.o.o. Prace mają potrwać do końca listopada.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here