W ciągu tygodnia głogowscy policjanci zatrzymali 10 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Najmłodszy z zatrzymanych miał 17 lat i posiadał przy sobie marihuanę.

Głogowscy policjanci systematycznie prowadzą działania mające na celu ograniczenie i wyeliminowanie narkotyków z rynku.

– Społeczny problem jest złożony, trudny i wynika z szeregu czynników, na które policjanci nie mają wpływu. Co jakiś czas informujemy społeczeństwo o spektakularnych sprawach, związanych z zatrzymaniem dużej ilości narkotyków, osobach zatrzymanych w związku z przestępczością narkotykową, czy likwidacją upraw i plantacji narkotyków – mówi podinsp. Bogdan kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

To bardzo ważne sprawy. Jednak oprócz tych „dużych” spraw, policjanci cały czas ujawniają i zatrzymują osoby, które mają przy sobie drobne ilości narkotyków. Przeważa amfetamina i marihuana. Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano 10 takich przypadków. Najmłodsza osoba miała zaledwie 17 lat.

– Zatrzymani tłumaczą się, że to ich pierwszy kontakt z narkotykami. Często jednak ten pierwszy kontakt przechodzi w stałe uzależnienie, ruinę zdrowia i życia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here