Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w MOK zorganizowany zostanie koncert “HISTORIA UKRYTA W PIOSENKACH”. Wykonawcami będą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego. Wstęp wolny.

Koncert „Historia ukryta w piosenkach” jest rodzajem multimedialnego koncertu-opowieści, na którego program składa się kilkanaście polskich piosenek  z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Sława Przybylska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Stanisław Sojka czy Grzegorz Ciechowski i Grzegorz Turnau, wykonywanych we współczesnych aranżacjach. Utwory obejmują blisko 100 lat historii polskiej piosenki, która towarzyszyła 
najbardziej tragicznym i dramatycznym wydarzeniom w dziejach naszego kraju. Wszystkie piosenki składają się na swoistą historię, której wątkiem wiodącym jest Polska.
Wykonawcy to 10 osobowy zespół instrumentalno-wokalny, w skład którego wchodzą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego. Zespół pracuje pod kierownictwem muzycznym pianisty Alberta Bezdziczka. Całość wiązana jest słowem przez moderatora i ilustrowana pokazem multimedialnym z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i filmów prezentujących poszczególne okresy historii Polski ostatnich 100 lat.

Skład zespołu:
Albert Bezdziczek – fortepian, kierownictwo muzyczne
Janusz Lewandowski – bass, kontrabas
Edward Piniuta – perkusjaMateusz Skrzypczak – saksofon
Stanisław Żaczek – gitara
Katarzyna Pusowska – skrzypce
Anna Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Przemek Szczotko – śpiew
Andrzej Winiszewski – słowo wiążące, multimedia.

KONCERT  odbędzie się 11 listopada w niedziele o godz. 19 w Sali widowiskowej MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here