Gmina Miejska Głogów pozyskała kolejne środki na rewitalizację Bulwaru Nadodrzańskiego. Na to zadanie samorząd otrzymał 15 mln zł. Całość zadania to koszt około 20 mln zł.

Ten ogromny obszar nazwany Bulwarem Nadodrzańskim niebawem zostanie zagospodarowany. Od kilku miesięcy trwają na nim prace. Planuje się, iż potrwają one do jesieni przyszłego roku. Gmina Miejska Głogów na zagospodarowanie prawie 4 ha terenu pozyskała środki unijne.

– Na rewitalizację otrzymaliśmy środki finansowe w trzech fazach. Pierwsza faza to kwota 10 mln zł, druga 2 mln zł i trzecia to dodatkowe 3 mln zł. Łącznie dotacja na to zadanie to 15 mln zł  – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa. – Nad Odrą powstaną tereny spacerowe, rekreacyjne. Bulwar Nadodrzański to miejsce do różnego rodzaju imprez plenerowych, między innymi Dni Głogowa. Ponadto wyeksponujemy relikty dawnych kościołów i miejsc, które będą zachęcały do wypoczynku.

Północna część miasta przeznaczona pod rewitalizację to prawie 4 hektarów, w tym powierzchnie utwardzone – 1,9 ha, powierzchnie zielone – 1,6 ha. Powstaną miejsca postojowe, ścieżki rowerowe i chodnik, parkingi, sieć monitoringu, oświetlenia, punkty Wi-Fi i fontanny.  Teren Bulwaru Nadodrzańskiego wyposażony zostanie między innymi  w ławki, kosze na śmieci, donice, stojaki rowerowe, trampoliny terenowe, toaleta publiczna. Planuje się także zasadzić prawie 150 drzew i ponad 1000 krzewów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here