Od 26 listopada ulicą Wojska Polskiego duże samochody, powyżej 12 ton już nie pojadą. Ograniczenie tonażowe do 5 ton obowiązywać będą na ulicach Kościuszki, Chopina, Keplera i Matejki. W najbliższym czasie ograniczenie do 12 ton pojawi się na ul. Bema.

Jedna z głównych w Głogowie ulic, Wojska Polskiego zostanie zamknięta dla samochodów o dużym tonażu. Decyzja o wycofaniu ruchu dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton na ul. Wojska Polskiego została podjęta po konsultacjach z mieszkańcami oraz po spotkaniach z przedstawicielami GDDKiA,  DSDiK i policji. Od przyszłego poniedziałku, 26 listopada duże auta nie będą mogły poruszać się po tej kilka lat temu wyremontowanej ulicy. Poza wyłączeniem ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton na Wojska Polskiego zostanie wprowadzone ograniczenie tonażowe do 5 ton na ulicach  Kościuszki, Chopina, Keplera i Matejki. W najbliższym czasie ograniczenie do 12 ton pojawi się na ul. Bema. Do dyspozycji kierowców pojazdów ciężarowych pozostają ciągi komunikacyjne wiodące drogą wojewódzką nr 292, ul. Sikorskiego i drogą krajową nr 12. To właśnie DK 12 jest najbardziej przystosowana do ruchu o dużym natężeniu dla pojazdów powyżej 12 ton, ma odpowiednią nośność i to tam może nastąpić zwiększenie ruchu po wyłączeniu ul. Wojska Polskiego.

– Ruch w mieście będzie obserwowany i po pewnym czasie zostaną wyciągnięte wnioski z przeprowadzonych zmian organizacyjnych – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa. 

1 KOMENTARZ

  1. A swieże warzywa, bułeczki i inne takie chce jeść każdy 🙂 Zabrońcie w ogóle jazdy po ulicach 😉 Wolna polska a zakazów tyle, że głowa boli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here