13 grudnia w PWSZ w Głogowie odbędzie się sesja naukowa poświęcona 37. rocznicy  wprow3adenia stanu wojennego. Uroczystości przy obelisku na skwerze Andrzeja Kosmalskiego. Msza święta w intencji ojczyzny odprawiona zostanie  o godzinie 18.30 w kościele pw. św. Klemensa.

Muzeum Archeologiczno – Historyczne włącza się w głogowskie obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji, 13 grudnia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się naukowa sesja.

Spotkanie, które w czwartek 13 grudnia odbędzie w głogowskiej uczelni, rozpocznie się o godzinie 12. W pierwszej części sesji Łukasz Sołtysik z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej opowie dlaczego w 1981 roku wprowadzony został stan wojenny. Druga część historycznej sesji poświęcona będzie natomiast wspomnieniom uczestników robotniczych protestów w grudniu 1981 roku.

– Wstęp na konferencję jest wolny. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Sesja historyczna w PWSZ to tylko jedne z przedsięwzięć organizowanych w Głogowie z okazji 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. O godzinie 17.30 na skwerze im. Andrzeja Kosmalskiego, u zbiegu ulic Obrońców Pokoju i Armii Krajowej, odbędzie się rocznicowa uroczystość przy obelisku upamiętniającym ofiary systemów totalitarnych.

– Zwieńczeniem głogowskich obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego będzie msza święta w intencji ojczyzny, która o godzinie 18.30 odprawiona zostanie w kościele pw. św. Klemensa – mówi Maciej Iżycki.

Współorganizatorami obchodów 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego są – Społeczny Komitet Obchodów Stulecia Niepodległości w Głogowie, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, międzyzakładowa komisja NSZZ Solidarność Huty Miedzi Głogów oraz Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here