Jasełka przygotowały dzieci, smakołyki członkinie rady sołeckiej i wolontariusze. Po krótkiej modlitwie odmówionej przez księdza kanonika proboszcza parafii pw. Św. Marcina w Kotli wszyscy obecni na spotkaniu połamali się opłatkiem, symbolem miłości i pokoju.

Radosna i świąteczna atmosfera towarzyszyła uczestnikom Spotkania Opłatkowego, na które zaprosili Wójt Gminy Kotla, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli i Rada Sołecka sołectwa Kotla. W spotkaniu wzięło udział około180 osób, seniorów i niepełnosprawnych z terenu gminy Kotla. W bożonarodzeniowy i kolędowy nastrój wprowadziły gości, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, które przedstawiły „Jasełka” przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli Ludmiły Woźniak, Idy Gniewosz, Urszuli Gniewosz i Danuty Kraszewskiej. W trakcie spotkania wystąpili również najmłodsi mieszkańcy Kotli przygotowani przez Michalinę Biały. Mali artyści przedstawili zebranym taniec „Bałwankowa poleczka”.

– Podczas tego wyjątkowego spotkania wszyscy mogli spróbować pysznych tradycyjnych potraw przygotowanych przez członkinie rady sołeckiej oraz wolontariuszy, za co pięknie dziękujemy – powiedziała Dorota Młodecka Dyrektor GOPS Kotla.

Atrakcją wieczoru była wizyta Świętego Mikołaja, który na zaproszenie wójta przybył wraz ze swoją świtą i wręczył wszystkim uczestnikom świąteczne upominki. Na koniec uczestnicy zaśpiewali polskie kolędy, przy akompaniamencie akordeonisty Krzysztofa Woźniaka. Koncert przygotowała Ludmiła Woźniak.

– Już po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że spotkania opłatkowe to moment oczekiwany przez naszych seniorów i osoby niepełnosprawne. Oby takich chwil nam nie brakowało i oby nie zabrakło nam ich przy świątecznym stole. Niech ciepło i rodzinny nastrój towarzyszom nam podczas Świąt Bożego Narodzenia – mówił Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Spotkanie sfinansowano ze środków PFRON pozyskanych z budżetu Powiatu Głogowskiego za pośrednictwem PCPR w Głogowie oraz środków własnych Gminy Kotla.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here