Głogów wyróżniony w ogólnopolskim rankingu najbardziej bezgotówkowych miast w kraju. Ranking został przygotowany na prośbę redakcji Cashless. Pod uwagę była brana różnorodność form płatności bezgotówkowych.

Głogów znalazł się w finałowej trójce, razem z Chorzowem i Konstancinem Jeziorną, w kategorii miast średniej wielkości (20 tys.-100 tys. mieszkańców).
– Ranking został przygotowany na prośbę redakcji Cashless przez Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis z Torunia. Pod uwagę była brana różnorodność form płatności bezgotówkowych w środkach transportu publicznego, Urzędzie Miejskim oraz obiektach sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych, a także plany w zakresie płatności mobilnych – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa.

Wyniki pierwszego w Polsce rankingu najbardziej bezgotówkowych miast w kraju  poznamy w przyszłym tygodniu. Zwycięzcom w najbliższy czwartek zostaną wręczone okolicznościowe statuetki. Ranking został  przygotowany na prośbę redakcji Cashless przez Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis z Torunia. Merytorycznego wsparcia udzielili dr hab. Michał Polasik, profesor UMK, prezes Technology For Mobile sp. z o.o. spin-off Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here