W styczniu do Głogowa przyjedzie podróżnik Jędrzej Majka. Pisarz i podróżnik spotka się z głogowianami w bibliotece. Opowie o Wilnie i okolicach.

Spotkanie z Jędrzejem Majką odbędzie się w poniedziałek 21 stycznia o godz. 18.  Temat spotkania będzie Spacer po Wilnie i okolicach. Organizatorem jest Stowarzyszenie Głogowska Edukacja Kresowa  i Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie.

„ …Z  wykształcenia jestem teologiem i dziennikarzem. Moje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczęło się przed laty, kiedy wpłynąłem statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeżdżę, fotografuję, piszę i opowiadam. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczam na kolejne wyjazdy. Odwiedziłem ponad 60 krajów. Środki lokomocji i odwiedzone miejsca nie są dla mnie najważniejsze. Bo tak naprawdę liczą się tylko spotkani w drodze ludzie, ich życie i opowiedziane przez nich historie. Jestem autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. Moje teksty przeczytać można także w prasie. W 2011 roku dołączyłem do autorów „Poznaj Świat”, najstarszego polskiego miesięcznika podróżniczo-reportażowego. O swoich podróżach chętnie opowiadam podczas spotkań w bibliotekach, ośrodkach kultury i na uczelniach. Bywam gościem festiwali podróżniczych. Zasmakowałem życia w różnych temperaturach, od minus 40 stopni Celsjusza pod kołem polarnym w Republice Komi po plus 50 w Buszer nad Zatoką Perską. Spędziłem nielegalnie dzień w kopalni węgla kamiennego w Rosji i wypiłem nieprzyzwoicie dużo wina na cmentarzu w Gruzji. Jestem uzależniony od czarnej, mocnej i gorzkiej kawy oraz fotografowania nazw miejscowości na studzienkach kanalizacyjnych….”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here