Wyjazd na narty z wójtem najwyżej zlicytowany. Mieszkańcy Gminy Kotla zebrali ponad 14 tys. zł. Podczas tegorocznej edycji WOŚP kwestowało 30 wolontariuszy.

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab w Kotli zebrał 14 001,39 zł i 5,17 euro. To kwota wyższa od ubiegłorocznej o ponad 4,5 tys. zł. Podobnie jak w latach ubiegłych na terenie gminy kwestowało 30 wolontariuszy.

– W tym roku największą kwotę zebraliśmy z licytacji gadżetów WOŚP i innych przedmiotów podarowanych na ten cel przez osoby prywatne i instytucje. Zebraliśmy tu kwotę 4 590 zł – informuje Iwona Adamczak, dyrektor GOKiS Kotla i jednocześnie szefowa sztabu w Kotli. – Najwyżej zlicytowany został wyjazd na narty z Wójtem Gminy Kotla Łukaszem Horbatowskim.

Do puszek mieszkańcy gminy wrzucili 4 250,83 zł, wpływ z kiermaszu rękodzieła i innych podarowanych przedmiotów wyniósł 1 256,15 zł, a kawiarenka, gdzie można było nabyć domowe wypieki przyniosła wpływ w wysokości 3 904,15 zł. W ramach finału na scenie GOKiS odbyły się pokazy i występy przygotowane przez Przedszkole Publiczne w Kotli, Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Głogówku, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kotli przygotowywane przez Panią Dorotę Baraniecką (zespół ROCKY), Aleksandrę Twardy (Cheerleaderki), grupę wokalną, teatralną i taneczną działające w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Sporo radości wywołał także występ Klauna Mix Man’a. Przez cały czas występów działała kawiarenka, gdzie za pieniądze do puszki wolontariuszki częstowały ciastem przygotowanym przez sołectwa gminy Kotla. Działał także kiermasz, gdzie nabyć można było podarowane przez mieszkańców drobne przedmioty. Na zakończenie razem z całą Polską, pod okiem strażaków z OSP Kotla, wysłano światełko do nieba. W tym roku pieniądze zebrane w ramach akcji przeznaczone będą na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Za sztab w Kotli odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wspierany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, OSP Kotla i osoby prywatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here