W sołectwach Gminy Kotla organizowane będą warsztaty wielkanocne.  Uczestnicy nauczą się robić tradycyjne palmy, kraszanki, pisanki.

W wybranych sołectwach Gminy Kotla od 1 marca do 20 kwietnia organizowane będą warsztaty wielkanocne. Na ten cel Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało dotację w ramach „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
– Projekt grantowy pt. Polska Wielkanoc” ma za zadanie poszerzyć wiedzę i umiejętności mieszkańców gminy Kotla w zakresie tradycji rękodzielniczej i kulinarnej, jako cennego dobra przekazywanego kolejnym pokoleniom – wyjaśniała Julita Cwajna koordynator projektu.

Zaplanowane zostały warsztaty z wykonywania tradycyjnych palm, koszyczka z wikliny papierowej, kraszanek i pisanek oraz ciast wielkanocnych. Materiały na warsztaty są zapewnione w ramach dotacji.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach  muszą złożyć deklaracje uczestnictwa z wyborem miejscowości: Kotla, Chociemyśl, Krzekotówek lub Grochowice. Deklaracja dla uczestnika będzie dostępna na stronie Gminy Kotla lub w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here