Jakub Woźniak zajął 1 miejsce w konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom. Wykazał się największa wiedzą z zakresu przepisowe p/poż, umiejętnie posługiwał się sprzętem.  Uczeń SP w Kotli reprezentował będzie powiat głogowski w eliminacjach wojewódzkich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wzięli udział w eliminacjach powiatowych konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczeń klasy VIII a Jakub Woźniak zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej klas VII-VIII i III gimnazjum. Nagrodę Jakubowi Woźniakowi wręczył Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.  
Uczeń SP w Kotli będzie reprezentował powiat głogowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia 2019 r. w Lubinie.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”  ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here