Kolejne warsztaty z projektu „Polska Wielkanoc” tym razem w Wiejskim Domu Kultury w Sobczycach. Jak zrobić wielkanocną palmę i koszyczek na święconkę?  Na te pytania odpowiedzą mieszkańcy Gminy Kotla.

Warsztaty wielkanocne w Gminie Kotla zorganizowano dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój. W ramach projektu „Polska Wielkanoc” realizowano już między innymi warsztaty rękodzielnicze w wykorzystaniem naturalnych materiałów roślinnych i papierniczych.

– Nasi mieszkańcy wykonywali już tradycyjne palmy wielkanocne w GOKiS w Kotli, Krzekotówku oraz Grochowicach”- mówi prowadząca zajęcia Honorata Urbańczyk.

W ramach projektu „Polska Wielkanoc” zrealizowano także programy „Mój koszyczek wielkanocny”, „Warsztaty z jajem” oraz „Wielkanocna baba i inne ciasta”.  Na realizację projektu „Polska Wielkanoc”Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało środki w kwocie 8600 zł  ze  Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie Grochowice Zdrój jest to bardzo prężnie działająca grupa mieszkańców Gminy Kotla. Dzięki  zaangażowaniu i operatywności jej członków w wielu  gminnych miejscowościach organizowane są różnego rodzaju dziania integracyjne dla dzieci, młodzieży oraz starszych mieszkańców. Stowarzyszenie promuje między innymi zdrowy styl życia, wspiera wypoczynek dzieci i młodzieży, angażuje się w projekty, które aktywizują lokalna społeczność.  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here