Z uczniami szkoły podstawowej w Kotli spotkała się pisarka i historyk sztuki Katarzyna Węglicka. Opowiadała o swoich podróżach po dawnych Kresach Rzeczypospolitej o pięknych krajobrazach i ludziach, którzy wciąż kultywują tradycje polskości.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli gościła u siebie autorką cyklu książek „Gawędy kresowe”. Z pisarką spotkała się młodzież z klas VII SP i III gimnazjalnych biorąca udział w zajęciach doradztwa edukacyjno-zawodowego w projekcie „Magia Nauki”.

– Tematem spotkania były literackie szlaki na Kresach, zamiłowanie do historii i pasja tworzenia -wyjaśnia Anna Marcinkowska gminny koordynator projektu.

Spotkanie zostało zorganizowane przy udziale Stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli.

Projekt pn. „Magia nauki” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, poddziałanie: 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej i współfinansowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here