Głogowscy policjanci zatrzymali 34 – letniego mężczyznę, który z grobów zabierał płyty kamienne oraz krzyż z nagrobków. Mężczyzna ze skradzionych elementów złożył nagrobek, który oferował innej osobie. Za swoją „usługę” żądał kwoty 200 złotych.

Zatrzymany przez policjantów 34 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, pracował kiedyś w zakładzie kamieniarskim. Wykorzystują swoje doświadczenie zawodowe, postanowił w ramach usługi wykonać nagrobek. Osoba, która złożyła u niego zamówienie, nie spodziewała się pewnie efektu jaki zobaczyła na grobie swojego bliskiego. Nagrobek został nieudolnie złożony z dwóch płyt, pochodzących jak się okazało z kradzieży.

– 34 – latek zaoferował również metalowy krzyż, który ukradł z kolejnego grobu. Za całość swojej „usługi” podejrzany ustalił cenę 200 złotych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie.

Policjanci po otrzymaniu informacji o przestępstwie, ustalili z jakich miejsc zostały skradzione elementy nagrobków i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here