Nietrzeźwy 39 – letni rowerzysta zderzył się z 6 – letnim dzieckiem na rowerku. Na szczęście skończyło się na siniakach i potłuczeniach 6 – latki. Rowerzysta miał 2,62 promila alkoholu w organizmie.

Powracająca z wycieczki rowerowej dwójka rodziców oraz ich 6 – letnia córeczka, również na rowerku pod opieką rodziców, jechała ulicami Starego Miasta w Głogowie. W pewnym momencie, w 6 – latkę uderzył rowerzysta, który wyjechał nagle z terenu targowiska przy ul. Kołłątaja. Mężczyzna w ostatniej chwili próbował uniknąć zderzenia, ale jego manewr był spóźniony. 6 – latka upadła na chodnik. Szczęśliwie, skończyło się na strachu, stłuczeniach i obtarciach. Rowerzysta był nietrzeźwy i miał 2,62 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara grzywny nawet do 5 000 złotych.

– Miniony świąteczny weekend przyniósł prawdziwy wysyp nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci w ciągu czterech dni ujawnili aż 8 takich przypadków – mówi podisnp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyobraźnię i trzeźwość.