W ubiegłym roku w Gminie Kotla rozpoczęła się kampania adopcyjna. Nowy dom znalazło siedem psów. Na adopcję czekają jeszcze Benek, Donald, Hugo oraz Diabeł.

Dzięki uchwale podjętej przez Radę Gminy Kotla na terenie gminy z powodzeniem funkcjonuje program adopcyjny pn. „Podaruj dom… zyskaj przyjaciela!”. Jego celem jest jak najszybsze znalezienie domu dla zwierzęcia, które zostało wyłapane na zlecenie Gminy Kotla i obecnie przebywa w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

– W zeszłym roku, gdy rozpoczęła się kampania, nowy dom, znalazło siedem psów. Obowiązkiem Gminy jest kontrolowanie w jakich warunkach przebywają psy przekazane do adopcji w ramach programu, dlatego też kilka dni temu odwiedziliśmy Bakstera – mówi Wioletta Jańczak Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych

Na adopcję czekają jeszcze cztery pieski: Benek, Donald, Hugo oraz Diabeł.

– Osobom zainteresowanym adopcją przypominamy zasady przystąpienia do programu: Nowy właściciel psa powinien zgłosić się do urzędu w okresie nie dłuższym niż 1 miesiąc po zawarciu umowy adopcyjnej ze schroniskiem, w celu zawarcia umowy rekompensaty. Rekompensata wynosi 550 zł i stanowi jednorazowy zwrot kosztów utrzymania psa. Nowy właściciel w terminie 6 miesięcy od podpisania umowy rekompensaty powinien przedstawić faktury
 i rachunki związane z utrzymaniem adoptowanego psa (zakup karmy; zakup akcesoriów, tj. smycz, obroża, legowisko, miska; zakup budy dla psa, usługi weterynaryjne) – wyjaśnia Wioletta Jańczak z UG Kotla.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 768318361 wew. 47.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here