Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Biblioteka PWSZ w Głogowie na spotkanie autorskie z Wojciechem Konduszą – badaczem lokalnego legnickiego życia społecznego i politycznego oraz historii stacjonowania w Polsce Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej.

Autor książki „Tajemnice garnizonów” Wojciech Kondusza badacz lokalnego legnickiego życia społecznego i politycznego oraz historii stacjonowania w Polsce Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej 16 maja przyjedzie do Głogowa. Wydarzenie to promować będzie ostatnią książkę pt. “Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce”. Wojciech Kondusza opowiadać będzie o tym co działo się za szczelnymi murami eksterytorialnych miasteczek, tajemniczych obiektów wojskowych, lotnisk i poligonów. Będzie też mowa o naszej najbliższej okolicy i tajemnicach skrytych w Borach Dolnośląskich i Lasach Przemkowskich.

– Gość towarzystwa i biblioteki Wojciech Kondusza jest doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim i pracownikiem samorządowym. Opublikował z tego zakresu wiele książek, artykułów naukowych i publicystycznych, m. in.: “Mała Moskwa. Rzecz o radzieckiej Legnicy”, “Śladami Małej Moskwy”, “Sabadach i jego Muzeum Armii Radzieckiej”. Aktualnie jest prezesem stowarzyszenia ”Pamięć i Dialog” – mówi Dariusz Czaja z TZG.

Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 16.30 w bibliotece PWSZ. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z dedykacją autora.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here