Policjanci przygotowani są do niesienie pomocy w różnych sytuacjach. Pomogli nastolatce, chorej psychicznie, która sama się okaleczyła. Wezwany na miejsce patrol zajął się dziewczyną do czasu przybycia karetki.

Służba policjanta to często sytuacje nietypowe. W takiej właśnie nietypowej sytuacji znaleźli się policjanci ruch drogowego. Podczas interwencji domowej udzielali pomocy młodej osobie, leczącej się na depresję oraz psychiatrycznie. Policjanci opatrzyli nastolatkę i opiekowali się nią, do przyjazdu karetki pogotowia.

– Interwencja domowa nie jest typową interwencją dla policjantów ruchu drogowego. Ale to właśnie oni pierwsi zjawili się na miejscu zdarzenia. Zgłoszenie jakie otrzymali policjanci, mówiło o zranionej nastolatce. Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Głogowa – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie.

Po przyjeździe patrolu policji na miejsce wezwania, okazało się, że dziewczyna nie jest ofiarą przestępstwa. Rany zadała sobie sama. Policjanci szybko ustalili, że leczy się na depresję oraz psychiatrycznie. Udzielili nastolatce pomocy, opatrując ją i pozostając z nią do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here