26 – letni głogowianin, przyłapany na kradzieży w sklepie spożywczym, zaatakował pracownika ochrony, który próbował go ująć. Mężczyzna był agresywny, szarpał się z ochroniarzem a następnie uciekł ze skradzionym towarem. Policjanci zatrzymali podejrzanego w kilka minut po ucieczce. 26 – latek miał przy sobie również narkotyki.

Mężczyzna uciekł ze sklepu z kradzionym towarem o niewielkiej wartości. Ukradł napoje energetyczne i batony. Zawiadomienie o kradzieży rozbójniczej, szybko dotarło do policjantów, którzy już w kilka minut po zdarzeniu, zatrzymali 26 – latka. Mężczyzna nie miał już skradzionego towaru.

– Policjanci ujawnili przy nim narkotyki w postaci marihuany. Część skradzionego towaru odzyskano. Podejrzany podczas ucieczki, zdążył  przekazać go swojej znajomej – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie.

Sprawcy grożą poważne konsekwencje. Objęty został dozorem policyjnym. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Jeśli Sąd zgodzi się na zaproponowane kary, podejrzany będzie musiał przez 8 miesięcy ograniczenia wolności, wykonywać nieodpłatną pracę w wymiarze 24 godzin miesięcznie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here