Marcin Hałaś , poeta, dziennikarz i krytyk literacki, autor książek „Oddajcie nam Lwów:, „Lwowskie adresy” spotka się z głogowianami w bibliotece 25 czerwca we wtorek. Opowie o kawiarniach i restauracjach współczesnego Lwowa.

Marcin Hałaś urodził się w Bytomiu. Jego rodzice pochodzą z Lwowa. Miasto rodzinne opuścili w 1945 roku w ramach akcji wysiedleńczej. Marcin Hałaś jest autorem wielu tomów wierszy, zbiorów felietonów oraz książek dla dzieci. Szczególną uwagę poświęca m. Lwów i Bytom. Na temat Lwowa i wschodnich Ziem Utraconych napisał kilkaset tekstów prasowych, jest również autorem książki publicystycznej „Oddajcie nam Lwów” (2012) oraz zbioru wierszy „Lwowskie adresy” (2011). Stale współpracuje z Lwowską Falą – audycją emitowaną na antenie Radia Katowice. Z kolei na łamach miesięcznika „Polska Niepodległa” prowadzi stały dodatek zatytułowany „Polskie Kresy”. „Lwów na widelcu” to opowieść o restauracjach i kawiarniach współczesnego Lwowa. Autor opowie, gdzie we Lwowie można dziś dobrze zjeść a jakie lokale można wręcz traktować jako swoiste „małe muzea”. W tym wszystkim autor będzie się starał odnaleźć ślady polskości Lwowa i polskiej tradycji – nie tylko kulinarnej. Nie zabraknie więc odniesień do historii oraz do obecnej sytuacji we Lwowie.

Na spotkanie z Marcinem Hałaś zapraszają Stowarzyszenie Głogowska Edukacja Kresowa i Miejska Biblioteka Publiczna 25 czerwca – wtorek- o godz. 18 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej.