PUP poszerza swoją ofertę. Restauracja Ofert Pracy zwiększa szansę na zatrudnienie. Wystarczy przyłączyć się do grupy społecznościowej na facebooku PUP. Oferty pracy krótkoterminowej w holu urzędu pracy.

Głogowski Urząd Pracy uruchomił RESTAURACJĘ OFERT PRACY. Restauracja – to grupa społecznościowa na facebooku Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Wystarczy przyłączyć się do grupy a wszystkie oferty pracy będą dostępne na komórkach i innych urządzeniach mobilnych. Wszystkie oferty dostępne na rynku pracy będzie można obejrzeć bez wychodzenia z domu.

– W ramach profilu na facebooku zamieszczać będziemy nie tylko oferty pracy , które wpłyną do PUP, ale również wszelkie oferty, anonse i ogłoszenia jakie będą dostępne  na większości portali internetowych związanych z  pracą. Dlatego Restauracja Ofert Pracy będzie instrumentem ciekawym. Nie będzie trzeba chodzić po kilku portalach, by znaleźć pracę. Wszystkie oferty zaprezentuje PUP na profilu facebook – mówi Damian Piątek Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

PUP zachęca pracodawców i osoby poszukujące zatrudnienia, aby wszystkie oferty i ogłoszenia dotyczące pracy, poszukiwania kandydatów kierowali do urzędu.

– To mogą być gotowe posty z facebooka. Jeżeli dane ogłoszenie będzie spełniać wymogi oferty pracy zgodnie z rozporządzeniem wówczas takie ogłoszenie trafić może również do Centralnej Bazy Ofert Pracy w kraju. Jeżeli nie, to trafi tylko do Restauracji – mówi Damian Piątek Zastępca Dyrektora PUP.

W każdy poniedziałek Restauracja będzie działała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie w sali nr 113. Przy stolikach będzie można usiąść i w warunkach komfortowych zapoznać  się z ofertami pracy, uzyskać pomoc doradcy zawodowego, np. w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, które należy zostawić u pracodawców czy w przygotowaniu się do rozmowy z pracodawcą.

– Jeżeli intensywnie szuka się pracy warto zajrzeć w poniedziałki do PUP. Specjaliści będą czekać, by pomóc każdemu poszukującemu zatrudnienia – zapewnia Damian Piątek.

Oprócz restauracji od czerwca w PUP zaczął działać punkt pracy krótkoterminowej i obsługi seniora. W holu Urzędu można zapoznać się z ogłoszeniami, które także  publikowane będą w Restauracji Ofert Pracy.

– PUNKT pracy krótkoterminowej jest głownie skierowany do osób, które szukają pracy na kilka dni, tygodni. Dlatego Urząd czeka na takie oferty pracy. PUNKT będzie pomocny przede wszystkim w okresie wakacji, gdzie wielu pracodawców w większości branży gastronomicznej szuka osób do pracy w sezonie letnim czy wakacyjnym – dodaje Zastępca Dyrektora PUP.

Praca krótkoterminowa zainteresowana  jest nie tylko młodzież. Seniorzy aktywni zawodowo także mają szansę na pracę. Oferty, którymi mogliby być zainteresowani wpływają do PUP i PUNKTU oraz Restauracji.

Urząd Pracy zachęca głogowian, mieszkańców powiatu, aby zaglądali na stronę internetową i facebook, gdzie jest mnóstwo ofert. Każdy zainteresowany pracą  na pewno znajdzie coś dla siebie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here