Do placówek dotarł email, który informował o podłożonej bombie.  Dyrektorzy zarządzili ewakuację dzieci i personelu. Przedszkola sprawdzali policjanci i pirotechnik.

Do kilkudziesięciu głogowskich placówek dotarł w nocy email z informacją o podłożonej bombie. Dyrektorzy przedszkoli niezwłocznie podjęli decyzję o ewakuacji dzieci i personelu. Wszyscy bezpiecznie opuścili placówki. Dzieci z PP nr 20 wraz z nauczycielami udali się do SP nr 12, gdzie spędzili trochę czasu w oczekiwaniu na wynik kontroli policji i policyjnego pirotechnika.

– Po otrzymaniu informacji o emailach do głogowskich przedszkoli udali się policjanci i pirotechnik. Dokonano wstępnej analizy  i sprawdzono budynki – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie. –Emaile o takiej samej treści dotarły nie tylko do przedszkoli w Głogowie. Taka poczta dotarła do kilkudziesięciu placówek w Polsce.

W głogowskich placówkach alarm bombowy okazał się fałszywy. Nie wiadomo kto i skąd wysłał informację emailem o podłożonej bombie w placówkach przedszkolnych. Jak mówią specjaliści  emaila można wysłać z dowolnego, nawet bardzo odległego miejsca na ziemi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here